Gniezno – Nielegalny tytoń w rękach policji

Dzielnicowi z Gniezna i funkcjonariusze Urzędu Celnego z Poznania ujawnili i zabezpieczyli ponad 12 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Z tego tytułu Skarb Państwa został uszczuplony na prawie 10 tysięcy złotych. Teraz właścicielowi może grozić wysoka grzywna.

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego w Poznaniu podejrzewali, że w jednym z lokali handlowych znajdującym się w Gnieźnie może znajdować się  tytoń niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy. Wczoraj (23.03.2016r.)funkcjonariusze skonfrontowali przypuszczenia z rzeczywistością. Podczas kontroli zabezpieczyli ponad 12 kg tytoniu do palenia oraz 15 paczek tytoniu z nieważnymi znakami akcyzy.  46-letni właściciel przyznał się do handlu tym towarem, który oferowany był do sprzedaży w cenie 67 złotych za kilogram.

Sporządzono dokumentację procesową, którą wraz z zabezpieczonym tytoniem przekazano do Urzędu Celnego w Poznaniu celem dalszego prowadzenia.

Skarb Państwa został uszczuplony z tego tytułu na prawie 10 tysięcy złotych. Teraz właścicielowi może grozić wysoka grzywna.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska