Gniezno – Pacjent z narkotykami

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy Policji otrzymali nietypowe zgłoszenie ze szpitala, dotyczące pacjenta posiadającego w podręcznej torbie tajemnicze tabletki. Okazało się, że są to tabletki ekstazy. Teraz mężczyzna, który leczył się z uzależnienia odpowie za posiadanie środków odurzających. Grozić mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu w jednym z gnieźnieńskich szpitali przebywał 42-letni mieszkaniec Poznania, który przechodził terapię w związku z nadużywaniem środków psychoaktywnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby personel szpitala nie zauważył w jego podręcznej torbie tajemniczych tabletek.

Mężczyzna tłumaczył, że są to witaminy i środki przeciwbólowe. Personel medyczny nie dał wiary zapewnieniom pacjenta i powiadomił gnieźnieńskich policjantów. Na miejsce udali się funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu dochodzeniowo-śledczego. Policjanci zabezpieczyli 21 tabletek o wadze 20 gramów, a następnie przeprowadzili badanie substancji testerem narkotykowym, który potwierdził, że są to tabletki ekstazy.

Teraz 42-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Gniezno / Anna Osińska