Gniezno – Policja i straż pożarna o nocnym śmiertelnym wypadku! 21-latek zginął w palącym się aucie

W dniu 05 maja 2017r w godz. nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu osobowego w miejscowości Zieleń. Dyżurny Operacyjny Powiatu na miejsce zdarzenia zadysponował jeden zastęp z JRG Gniezno oraz dwa zastępy z OSP Trzemeszno. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ugaszeniu palącego się pojazdu oraz wydobyciu zwłok z rozbitego auta. Na czas prowadzonych działań ruch został całkowicie zablokowany. – informuje PSP w Gnieźnie.

W piątek, 5 maja 2017 roku o godzinie 2:20 w miejscowości Zieleń w gminie Trzemeszno doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy marki Kia Ceed uderzył w przydrożne drzewo. Auto spłonęło. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący samochodem osobowym marki Kia Ceed, 21-letni mieszkaniec Trzemeszna jadąc w kierunku miejscowości Trzemżal nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i na łuku drogi w prawo zjechał na lewe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia auto przemieściło się na pole uprawne, a następnie stanęło w płomieniach. Kierujący poniósł śmierć na miejscu.

W zabezpieczeniu miejsca wypadku udział wzięły załogi Straży Pożarnej z Gniezna i OSP z Trzemeszna. Droga była zablokowana przez ok. 4 godziny, na ten czas policja wprowadziła objazdy. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny wypadku.