Gniezno – Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w Dniu Kobiet

dsc_1067dMężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymali policjanci kryminalni z Gniezna. Do zatrzymania doszło, gdy z okazji Dnia Kobiet 31-latek kupował kwiaty do swojej dziewczyny. Teraz mężczyzna zostanie przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał karę wieloletniego więzienia z kradzieże, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób z Gniezna w „Dniu kobiet” zatrzymali 31-letniego gnieźnianina poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od grudnia 2012 roku. W tym czasie przebywał w różnych krajach na terenie Europy, głównie w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Prokuratura Rejonowa i Sąd Rejonowy w Gnieźnie wydały za nim 3 listy gończe. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa kradzieży, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe.

Kryminalni zatrzymali 31-latka w Gnieźnie, w jednym z marketów, gdy poszedł kupić kwiaty dla dziewczyny. Mężczyzna był agresywny, próbował uciekać, a już po obezwładnieniu stawiał opór. Dzisiaj zostanie przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie za popełnione przestępstwa będzie odbywał karę kilkuletniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska