Gniezno / Trzemeszno – Narkotyki w samochodzie

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili susz roślinny. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że są to środki odurzające. 21 i 25-latek usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 7 marca br. kilka minut przed północą. Mundurowi z Trzemeszna, podczas patrolu ulicy Orchowskiej w tym mieście, zwrócili uwagę na samochód marki Opel Astra, którego kierujący wykonywał podejrzane manewry. Na widok funkcjonariuszy gwałtownie skręcił w ul. Słoneczną. Policjanci ruszyli za pojazdem. Auto zatrzymali na parkingu przy cmentarzu na ul. Wyszyńskiego. Podjęli decyzję o kontroli tego samochodu. Pod siedzeniem pasażera, znaleźli susz roślinny. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. W wyniku przeszukania mężczyzn znaleziono kolejny susz. W sumie stróże prawa zabezpieczyli 0,71 gramów. Mężczyźni podróżujący autem – 21-letni mieszkaniec Trzemeszna i 25-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania  narkotyków. O ich dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska