Gniezno – Zatrzymani sprawcy kradzieży

Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednego z marketów w Gnieźnie ukradli artykuły spożywcze i chemiczne. Jeden z nich wpadł, gdy przyszedł zgłosić do komendy policji zagubienie dowodu osobistego. Wartość strat właściciel sklepu oszacował na ponad 800 złotych. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 8 marca br. przed południem gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży w jednym z miejscowych marketów.

Jak się okazało poprzedniego dnia dwóch mężczyzn zapakowało do plecaka artykuły spożywcze i chemiczne (kawy, czekolady, środki do prania, wody po goleniu) za ponad 800 złotych, po czym nie płacąc wyszli ze sklepu wejściem dla klientów. Gdy jeden z nich pojawił się w markecie następnego dnia natychmiastowa reakcja obsługi marketu doprowadziła do jego ujęcia. Drugi ze sprawców wpadł tego samego dnia, gdy pojawił się w siedzibie gnieźnieńskiej komendy informując o zagubieniu dowodu osobistego.

Część skradzionego towaru o wartości 240 złotych odzyskano. Zatrzymanie sprawców przestępstwa okazało się możliwe dzięki monitoringowi, który zarejestrował ich kilka wizyt w pawilonie handlowym.

Zarówno 20-letni mieszkaniec gminy Kłecko jak i jego 26-letni kolega z Żydowa trafili do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzut kradzieży mienia.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Gniezno – Anna Osińska