Konin – Kobieta i mężczyzna wyszli z domów by popełnić samobójstwo! Policjanci w ostatniej chwili zapobiegli tragedii

Policjanci z komisariatów w Sompolnie i Golinie poszukiwali wczoraj dwóch osób, które wyszły z domów z zapowiedzią popełnienia samobójstwa. 29-latka z gminy Sompolno i 38-letnią kobietę z gminy Kazimierz Biskupi policjanci odnaleźli całych i zdrowych.

Pierwszy alarm wzbudziła matka 29-letniego mężczyzny z gminy Sompolno. Tuż przed 13:00 31 stycznia poinformowała ona oficera dyżurnego konińskiej jednostki, że jej syn po awanturze w domu chwycił nóż i sznur i wybiegł z domu informując, że idzie zabić siebie lub kogoś, bo ma już dość życia. Kobieta wskazała policjantów, w którym kierunku syn pobiegł. Mundurowi dotarli do skraju niewielkiego lasu, gdzie widać było świeże ślady na śniegu.

Podjęto decyzję, aby na miejsce wezwać druhów z okolicznych jednostek OSP i wspólnie przeczesać las. Kiedy przed rozpoczęciem poszukiwań wszyscy zapoznawani byli z sytuacją, policjanci będący w pobliżu lasu zauważyli mężczyznę, który na ich widok zawrócił i skierował się ponownie do lasu. Kiedy policjanci odcięli mu drogę, mężczyzna stał się bardzo agresywny i groził mundurowym trzymanym w ręku prawdopodobnie nożem. Szybko został jednak obezwładniony i przekazany załodze karetki pogotowia.

Natomiast policjanci z Goliny przed 21:00 także wczoraj zostali wezwani do Kazimierza Biskupiego, gdzie 38-letnia kobieta zostawiając 3 listy do najbliższych informujące, że ma wszystkiego dość i odchodzi. Policjanci wraz z najbliższą rodziną rozpoczęli poszukiwania w pobliskich lasach, na terenie Kazimierza Biskupiego, pustostanach i w rejonie zwałowiska po odkrywce węgla brunatnego. Na miejsce także przybyli strażacy i policjanci z Wydziału Kryminalnego.

Po kilku godzinach poszukiwań, policjanci po raz drugi pojechali na cmentarz. Tam przy grobie swojej matki odnaleźli skrajnie już wyziębioną poszukiwaną kobietę. Nie ulega wątpliwości, że gdyby nikt jej nie pomógł, to przy mrozie, jaki był w nocy, kobieta nie miałaby szans na przeżycie. Źródło: KMP Kalisz