Gniezno – Znęcał się nad swoją zoną i córką. Grozi mu do 5 lat!

Trzymiesięczny areszt, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją żoną oraz córką. 33-latek bił kobietę po całym ciele, groził jej pozbawieniem życia, a małoletnie dziecko szarpał oraz odmawiał jedzenia. Podejrzany złamał również prokuratorski zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku lutego br. w gnieźnieńskiej komendzie zgłosiła się pokrzywdzona informując o przemocy w rodzinie. Z jej relacji wynikało, że mąż wielokrotnie dopuszczał się wobec niej do rękoczynów, groził śmiercią, obrażał. Stosował również przemoc ekonomiczną wobec niej i ich dziecka odmawiając zakupu żywności oraz posiłków, które sam spożywał. Sprawą zajęli się gnieźnieńscy śledczy, którzy w marcu br. przedstawili 33-latkowi zarzut znęcana się, a prokurator wydał postanowienie o zakazie zbliżania się oraz kontaktowania z ofiarami.

W dniu 6 kwietnia br. funkcjonariusze z Gniezna powzięli informację o wpływaniu przez podejrzanego na pokrzywdzone. 33-latek łamiąc sądowy zakaz zbliżania się próbował je zmusić, by nie zeznawały przeciwko niemu. Trzymając w dłoni nóż myśliwski wielokrotnie groził żonie pozbawieniem życia, jeżeli będzie ona występowała przeciwko niemu w toczącym się postępowaniu.

Szybko i wnikliwie zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie gnieźnianinowi zarzutów przez prokuratora oraz skierowanie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego sąd 8 kwietnia się przychylił.

Mamy nadzieję, że teraz kobieta i jej dziecko czują się teraz bezpiecznie, bo ich spokój jest najważniejszy.

Źródło: KPP Gniezno