Gniezno/Trzemeszno – Policjanci zatrzymali zuchwałego złodzieja rowerów! Grozi mu do 10lat

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali 42-latka. Mężczyzna w biały dzień włamał się do piwnicy i ukradł dwa rowery o wartości 1750 złotych. Następnie jeden sprzedał w Trzemesznie, drugi w miejscowości Rudki. W ten sposób uzyskane pieniądze przeznaczył na alkohol. Odzyskane w tym tygodniu jednoślady niebawem wrócą do właściciela. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Nieznany sprawca w godzinach rannych włamał się do piwnicy bloku mieszczącego się przy ul. 22 Stycznia w Trzemesznie. Ukradł znajdujące się tam dwa rowery. Właściciel wycenił straty na 1750 złotych.

Ustaleniem sprawcy i odzyskaniem rowerów od razu zajęli się miejscowi funkcjonariusze, którzy między innymi rozpytywali mieszkańców Trzemeszna i okolicznych miejscowości. Dość szybko ustalili, że w jednym z barów w Trzemesznie, a następnie w miejscowości Rudki około 40-letni mężczyzna zaczepiał przechodniów oferując im po okazyjnej cenie rower. Stróże prawa ustalili jego rysopis. Podczas patrolowania terenu natknęli się mężczyznę odpowiadającemu opisowi. Zaraz po legitymowaniu przyznał, że ukradł rowery, a następnie sprzedał jeden z 15 zł, drugi za 40 zł, bo potrzebował pieniędzy na alkohol. Zatrzymanym okazał się 42-letni mieszkaniec Trzemeszna. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Wcześniej karany był za podobne przestępstwa.

Policjanci z Trzemeszna na tym nie zakończyli dochodzenia. W dalszym ciągu starali się odzyskać rowery. Dzięki współpracy z pracownikami baru w Trzemesznie oraz sklepu spożywczego w Rudkach w tym tygodniu jednoślady odzyskano. Niebawem wrócą one do właściciela.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.