Konin – Włamywali się do domów w trakcie budowy! Grozi im do 10 lat

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz z Komisariatu Policji w Kleczewie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat. Włamali się oni do trzech domów, które były w trakcie budowy. Grozi im do 10 lat więzienia.

12 czerwca br. policjanci z Kleczewa otrzymali informacje o trzech włamaniach do domów, które były w trakcie budowy. Wszystkie zdarzenia miały miejsce tej samej nocy, a właścicielom zniknęły elektronarzędzia i drobny sprzęt budowlany. Straty wyceniono na około 3 tys. zł.

Sprawcy kradzieży niedługo cieszyli się łupami. 4 lipca br. policjanci zatrzymali pierwszego z nich, a następnego dnia drugiego mężczyznę. Okazali się nimi mieszkańcy Kleczewa w wieku 20 i 25 lat. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do ich popełnienia. Grozi im 10 lat więzienia. Jak ustalono, skradzione przedmioty sprawcy sprzedali w konińskich lombardach. Część z nich policjanci już odzyskali.

Dodatkowo policjanci ustalili, że młodszy z mężczyzn włamywał się do budowanych domów, przez niemal cały 2015 r. Do tej pory, śledczy ustalili 11 takich włamań. Wtedy także, z terenu budowy domów, ginęły elektronarzędzia i drobny sprzęt budowlany. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na 4 tys. zł. Zdecydowaną większość przedmiotów policjanci już odzyskali. 20-latek wkrótce usłyszy zarzuty związane również z tymi włamaniami.

Źródło: KMP Konin