Gostyń – Policja przechwyciła blisko 5 ton suszu tytoniowego

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przejęli blisko 5 ton suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, że w wyniku swojej przestępczej działalności, z tytułu nieopłaconej akcyzy, sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające 2 mln złotych.

308-247240 308-247241 308-247242

Policjanci gostyńskiej jednostki monitorujący środowisko przestępcze od pewnego czasu prowadzili wzmożone działania skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. Podczas nich ustalili, że na terenie powiatu leszczyńskiego może znajdować się tytoń bez polskich znaków skarbowych.

8 maja br. funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej  posesji. W pomieszczeniach  budynku gospodarczego znaleźli łącznie 32 kartony suszu tytoniowego o łącznej wadze blisko 5 ton. O sprawie zostali powiadomieni funkcjonariusze Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, którzy włączyli się do działań policjantów.

W krótkim czasie policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który okazał się właścicielem kontrabandy. Jak ustalili śledczy jego przestępcza działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 2 miliony złotych.

38-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego został osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie  usłyszy zarzuty z Ustawy Karno-Skarbowej.

źródło : wielkopolska.policja.gov.pl