Kościan – zatrzymano złodzieja bezcennego mienia !

Policjanci prewencji zatrzymali sprawcę kradzieży elektrycznego wózka inwalidzkiego zaledwie godzinę po zgłoszeniu przestępstwa. Wózek tego samego dnia wrócił do właściciela. Zatrzymanemu mężczyźnie za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

308-247280

7 maja br. około godz. 9:50 dyżurny został powiadomiony o kradzieży wózka inwalidzkiego na terenie Kościana. Niepełnosprawny właściciel zostawił na chwilę elektryczny wózek przed budynkiem na ul. Śmigielskiej. Po opuszczeniu lokalu, w którym mężczyzna przebywał kilkanaście minut wózka już nie było. Pokrzywdzony zgłosił ten fakt natychmiast naszemu dyżurnemu.

Patrol, który przyjechał na miejsce kradzieży po wstępnych ustaleniach, podjął poszukiwania skradzionego mienia. Godzinę po zgłoszeniu przy jednym z marketów na terenie miasta policjanci zauważyli mężczyznę stojącego przy wózku inwalidzkim. Opis wózka odpowiadał temu skradzionemu. Podjęta interwencja potwierdziła, że mężczyzna zabrał stojący przed budynkiem na ul. Śmigielskiej wózek. Policjanci zatrzymali 53-latka. Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży.

Właściciel wycenił wartość elektrycznego wózka inwalidzkiego na 7000 zł. Skradzione mienie już trafiło do prawowitego właściciela. Dla osoby niepełnosprawnej wózek jest bezcenną pomocą w codziennym funkcjonowaniu.

Sprawcy kradzieży za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło : wielkopolska.policja.gov.pl