Gostyń/Poniec – 37-latek zatrzymany za włamanie do kościoła

dsc_1Policjanci z Ponieca zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do kościoła i kradzież dzwonków liturgicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

10 marca br. policjanci z Posterunku Policji w Poniecu zostali powiadomieni przez proboszcza o kradzieży z włamaniem do miejscowego kościoła. Z treści zawiadomienia wynikało, że nieznany sprawca pokonał zabezpieczenia w drzwiach wejściowych, wszedł do kościoła skąd ukradł dzwonki liturgiczne warte 500 zł.

Policjanci z Ponieca niezwłocznie przystąpili do działania. Wykonane przez nich czynności procesowe i policyjne doprowadziły do ustalenia sprawcy. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został podejrzany o popełnienie przestępstwa, 37-letni mieszkaniec gminy Poniec. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do sprawcy, śledczy znaleźli skradzione dzwonki liturgiczne.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Gostyń – Sebastian Myszkiewicz