Grodzisk Wielkopolski – Kolejni pijani kierowcy skończyli w przydrożnych rowach! Jeden miał 1,7 a drugi 2 promile!

Policjanci z grodziskiego ogniwa ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który jadąc po pijanemu ulicą Europejską nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu i zjechał do przydrożnego rowu. Inny natomiast, dzień później będąc również w stanie nietrzeźwości rozbił swój samochód zjeżdżając do rowu przy drodze prowadzącej do Grąblewa. Jak widać nie wszyscy kierowcy mają świadomość prawną odnośnie wysokich kar jakie grożą za jazdę po pijanemu.

12 lutego o godz. 12:50 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego przybyli na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie zastali leżący w rowie samochód osobowy marki Fiat Seicento. Według informacji uzyskanych od świadków wynika, że kierowca, 50-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego jadąc ulicą Europejską w pewnym momencie nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna na dodatek próbował uciec z miejsca zdarzenia. Wynik na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał u kierowcy ponad 1,7 promila.

13 lutego o godz. 15:30 grodziscy policjanci powiadomieni zostali o innym zdarzeniu drogowym, gdzie przy drodze prowadzącej do miejscowości Grąblewo na wysokości lasu kierowca wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Policjanci będący na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem marki Toyota Picnic, 49-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego jadąc drogą „opalenicką” nie poradził sobie z właściwym utrzymaniem toru jazdy i zjechał do przydrożnego rowu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u mężczyzny grubo ponad 2 promile.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie zwykli niewinni ludzie.
Zwracamy się również do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję za pomocą telefonu alarmowego 997 lub 112. Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski