Poznań – Napadli z nożem… Zatrzymani nad morzem!

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Kilka dni po zdarzeniu zostali zatrzymani w jednej z nadmorskich miejscowości. Na wniosek prokuratora spędzą 3 miesiące w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 12 lat więzienia.

10 kwietnia br. funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto otrzymali zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się przy jednym z salonów samochodowych. Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że został on zaatakowany nożem. Policjanci Wydziału Dochodzeniowego wraz z technikiem kryminalistyki i przewodnikiem psa służbowego zabezpieczali ślady.

Ustalono, że dwaj napastnicy zażądali od mężczyzny pieniędzy. Siłą zabrali mu portfel i uciekli. Napadnięty mężczyzn wezwał pomoc. Był w stanie podać rysopisy sprawców rozboju, których znał z widzenia.

Gdy mężczyzna przebywał pod opieką lekarzy, pracujący policjanci zbierali materiał, który mógłby ich doprowadzić do sprawców. Wytypowano osoby, które mogły odpowiadać za to przestępstwem. Już kilka dni później funkcjonariusze operacyjni z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto, dowiedzieli się że sprawcy tego zdarzenia przebywają w jednej z nadmorskiej miejscowości. Ustalili dokładny adres przebywania dwóch mężczyzn i po przybyciu do miejsca przebywania sprawców – zatrzymali ich.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Nowe Miasto w Poznaniu mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Poznań