Grodzisk Wlkp. – Koordynator oszukał firmę na 250 000zł! 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego usłyszał 104 zarzuty!

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim doprowadzili do zakończenia przestępczego procederu 45-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który w przeciągu kilkunastu miesięcy oszukał firmę, w której był zatrudniony na ponad 250 tysięcy złotych. Mężczyzna fałszował dokumentację księgową oraz rachunki swoich podwykonawców. Podrabiał między innymi dokumenty oraz podpisy na tych dokumentach. Policjanci przedstawili sprawcy łącznie 104 zarzuty. Akt oskarżenia trafił do Sądu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od kilku miesięcy pracowali nad sprawą 45-letniego mieszkańca województwa lubuskiego. Mężczyzna był zatrudniony w jednej z warszawskich firm, która z siedzibą mieszczącą się na terenie powiatu grodziskiego świadczyła usługi polegające na myciu i sprzątaniu hal produkcyjnych na rzecz jednej z firm w gminie Granowo. Mężczyzna był zatrudniony w tej firmie na stanowisku koordynatora. W okresie od stycznia 2015 roku do kwietnia 2016 roku okazało się, że 45-latek wielokrotnie dopuszczał się między innymi podrabiania dokumentów oraz podpisów składanych na tych dokumentach. Najczęściej fałszował dokumentację księgową oraz rachunki podwykonawców. Swoim postępowaniem naraził firmę na straty w kwocie ponad 250 tysięcy złotych.Policjanci podczas badania tej sprawy udowodnili mężczyźnie ponad setkę takich czynów przestępczych. W końcowym rezultacie przedstawili sprawcy łącznie 104 zarzuty. Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim kryminalni zabezpieczyli mężczyźnie majątek na poczet przyszłej kary w postaci przymusowego obciążenia hipoteki na nieruchomości należące do sprawcy.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.