Jarocin – Areszt dla nożownika, który podczas pijackiej kłótni kilkukrotnie ugodził nożem swojego znajomego!

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala mieszkaniec gminy Jarocin po tym, jak został kilkukrotnie ugodzony nożem przez 32-letniego mężczyznę. Sprawca tego brutalnego czynu został zatrzymany chwilę później. Za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi mu 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec niego areszt.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Witaszycach 16 kwietnia około godz. 18.00. Pomiędzy 32 letnim mężczyzną i jego nietrzeźwym znajomym oraz bratem wywiązała się kłótnia. Po niej napastnik wziął do ręki nóż kuchenny i kilkukrotnie ugodził nim swojego znajomego. Cios trafił w ofiarę w plecy powodując głęboką ranę .W tym samym czasie w mieszkaniu znajdowała się jeszcze siostra 32-latka, pod adresem której napastnik kierował groźby pozbawienia życia. To ona zaalarmowała dyżurnego Policji i pogotowie. Zaatakowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

Napastnik został zatrzymany przez mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu. W chwili zatrzymania agresor miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na stężenie alkoholu w krwi, 32-letni mieszkaniec gminy Jarocin mógł być przesłuchany dopiero następnego dnia.

Po wytrzeźwieniu sprawca tego brutalnego czynu usłyszał zarzut usiłowania spowodowania uszkodzenia ciała. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat więzienia. Podejrzany usłyszał także zarzut kierowania gróźb karalnych w stosunku do kobiety.

W dniu 19 kwietnia Prokuratura w Jarocinie na wniosek Policji wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 32-latka aresztu. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 3 miesiące. Źródło: KPP Jarocin