Grodzisk Wlkp. – Policjanci zatrzymali złodziei 21 aut. Grozi im do 10lat!

Policjanci z Komendy Powiatowej w Grodzisku Wielkopolskim zatrzymali 4 osoby podejrzane o liczne kradzieże samochodów. Straty pokrzywdzonych wstępnie oszacowano na blisko 300 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

grox 11 (1)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami aut. Od pewnego czasu na terenie Grodziska Wielkopolskiego i okolic ginęły samochody z grupy VW lub Seat. Postępowanie wykazało, że w przeciągu 12 miesięcy, sprawcy ukradli 21 samochodów.

Sposób działania był prosty. Po włamaniu się do wytypowanego przez nich auta, pokonując wszelkie jego zabezpieczenia, wsiadali i odjeżdżali z terenu powiatu grodziskiego. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, że skradzione pojazdy trafiały do mechaników, którzy rozbierali je na części. Kryminalni ustalili, że sprawcami tych kradzieży są trzej mieszkańcy powiatu grodziskiego, którzy ściśle współpracowali z jednym z mieszkańców powiatu poznańskiego.

Mężczyźni w wieku od 22 do 38 lat przyznali się do popełnionych czynów. Zgromadzony przez grodziskich kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec nich przez sąd, tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Policja już zaczęła informować osoby poszkodowane o zatrzymaniu sprawców.

Takie osoby mają prawo wniesienia sprawy do Sądu w postępowaniu adhezyjnym, czyli domagać się zadośćuczynienia za poniesione straty. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Poznaniu