Jarocin – Śmiertelny wypadek w Żerkowie! Zginęła 24-latka

24-letnia mieszkanka gminy Nowe Miasto zginęła w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Żerków. Dwie inne osoby trafiły do szpitala w Jarocinie.

Chwilę przed godz. 16.00 dyżurny jarocińskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej w miejscowości Żerków.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się radiowozy Policji i straży pożarnej. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności ustalono, za łukiem drogi, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: jadącego w kierunku Jarocina opla astry, którym kierowała 24-letnia mieszkanka gminy Nowe Miasto z jadącym w kierunku Żerkowa samochodem marki Opel Vectra, którym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła kierująca astrą 24-latka. Pasażerka tego samochodu, 25-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego oraz kierowca opla vectry zostali przewiezieni do szpitala w Jarocinie. Obrażenia, które odnieśli, nie zagrażają ich życiu. Kierujący oplem vectrą był trzeźwy.

Obecnie jarocińscy policjanci, pod nadzorem prokuratury w Jarocinie,  ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez ponad trzy godziny, policjanci wyznaczyli na ten czas objazdy.

Źródło: KPP Jarocin