Joanna Krupa: Dlaczego Nauka Języka Ojczystego Jest Kluczowa dla Rozwoju Dzieci

Joanna Krupa, znana modelka, podkreśla znaczenie nauki języka ojczystego dla swojej córki. Uważa, że rodzice, którzy nie uczą swoje dzieci języka rodzinnego, popełniają duży błąd. Dla niej istotne jest, aby jej czteroletnia córka, Asha-Leigh, opanowała język polski, a także miała umiejętność posługiwania się różnymi innymi językami. Zdaniem Joanny Krupy, dzieci w młodym wieku łatwiej uczą się języków, co ułatwia im późniejszą naukę i zapamiętywanie. Dlatego od najmłodszych lat stara się rozmawiać z nią po polsku, aby Asha-Leigh mogła swobodnie porozumiewać się w języku swojej matki.

Joanna Krupa dzieli się swoimi przemyśleniami na temat edukacji językowej, opowiadając o swoim doświadczeniu. Zauważa, że znajomość obcych języków jest cenną inwestycją w przyszłość, umożliwiającą podróżowanie, nawiązywanie międzynarodowych znajomości oraz zdobywanie wykształcenia i pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie wyklucza więc, że jej córka będzie uczęszczać do polskiej szkoły w przyszłości.

Mimo chęci zapewnienia córce nauki języka polskiego w polskiej szkole w Los Angeles, na razie warunki nie sprzyjają. Jednak Joanna Krupa podkreśla, że stara się dbać o to, aby Asha-Leigh miała kontakt z językiem polskim, np. poprzez rozmowy z babcią, która również posługuje się tym językiem.

Joanna Krupa opowiada także o doświadczeniach swojej córki związanych z jej udziałem w wydarzeniach medialnych, takich jak konferencje prasowe czy nagrania telewizyjne. Chociaż Asha-Leigh miała okazję towarzyszyć matce przy niektórych projektach, to obecnie ogranicza się jej udział w pracy ze względu na młody wiek i potrzebę stabilności.

Jednakże Joanna Krupa z uznaniem wspomina zainteresowanie córki mediami i otwiera się na możliwość, że Asha-Leigh kiedyś pójdzie w jej ślady i podejmie karierę medialną. Zaznacza, że zawsze będzie wspierać jej marzenia i pomagać w ich realizacji.