Kalisz – Nietypowy „pieszy” zgarnięty przez patrol policji

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu interweniowali w stosunku do nietypowego „pieszego”. Funkcjonariusze uratowali żółwia, który przechodził przez drogę krajowej nr 12 w Kaliszu. Zwierze trafiło już pod opiekę kaliskiej fundacji Help Animals.

Jadący drogą krajową nr 12 funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zauważyli przechodzącego przez jezdnię żółwia. Całe zdarzenie miało miejsce na wysokości Cmentarza Komunalnego w Kaliszu, przy ulicy Poznańskiej. Zwierzę znajdujące się już na ruchliwej jezdni, stwarzało ogromne zagrożenie dla siebie i uczestników ruchu drogowego. Policjanci widząc, że kierowcy wykonują gwałtowne ruchy starając się ominąć gada, postanowili natychmiast interweniować, aby nie dopuścić do tragedii.

Po chwili zdenerwowany żółw został schwytany i w bezpieczny sposób przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Tutaj trafił pod opiekę funkcjonariuszy pełniących służbę na stanowisku kierowania. Policjanci zaopiekowali się nim do czasu, aż nie został przekazany pod troskliwą opiekę pracowników fundacji „Help Animials”.

Źródło: KMP w Kaliszu