Kalisz – policjanci uratowali człowieka

Sprawne i szybkie działanie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który topił się w stawie. St. sierż. Damian Dzik oraz st. sierż. Marcin Młynek wyciągnęli na brzeg wycieńczonego 50-latka. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mężczyzna po badaniach, trafił pod opiekę najbliższej rodziny.

29 czerwca br. kilka minut po godzinie 7:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję do miejscowości Szałe. W trakcie dojazdu zostali zatrzymani przez zdenerwowanego mężczyznę, który oświadczył, że do pobliskiego stawu wpadł człowiek i tonie.

St. sierż. Damian Dzik oraz st. sierż. Marcin Młynek natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Funkcjonariusze błyskawicznie odnaleźli osobę, która znajdowała się w wodzie. Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna wpadł w panikę i nie jest w stanie utrzymać się na powierzchni o własnych siłach. Policjanci z Opatówka natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową. Weszli do stawu, złapali topiącego się mężczyznę i doholowali do brzegu, gdzie czekały inne osoby. Ostatecznie, wspólnymi siłami udało się wyciągnąć wyczerpanego 50-latka na brzeg. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Mieszkaniec powiatu kaliskiego po badaniach trafił pod opiekę członków rodziny.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl