Kępno – Groził, że wysadzi się w powietrze

Groził współdomownikom pozbawieniem życia, znęcał się nad nimi, przykładał broń do głowy a następnie dzwonił na policję skarżąc się na swój los i informując, że zamierza wysadzić się w powietrze. Interweniowała Grupa Realizacyjna, która zatrzymała agresora.

20 kwietnia w godzinach wieczornych  oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o awanturującym się 46-latku z Kępna. Mężczyzna miał grozić swoim współdomownikom między innymi pozbawieniem życia i znęcać się nad nimi psychicznie. Feralnego dnia przyłożył współmałżonce do głowy przedmiot przypominający broń i groził jej, że wyrzuci ją przez okno lub zastrzeli.Gdy po raz pierwszy tego wieczoru policjanci przyjechali do mieszkania agresora, nie zastali go już w domu. Zabezpieczyli natomiast broń, która została użyta do zastraszenia domowników. Odnalezienie 46-latka nie było trudne. Sam zadzwonił do mundurowych skarżąc się na swoje życie i grążąc, że wysadzi się w powietrze odkręcając gaz lub rzuci się pod auto. Sytuacja, z uwagi na to, iż mężczyzna mieszkał w budynku wielorodzinnym, była bardzo niebezpieczna.Do akcji wezwano policjantów Grupy Realizacyjnej, którzy błyskawicznie ujęli 46-latka. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promila alkoholu.Został osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz policjanci przeprowadzą postępowanie, w którym ustalą jak długo 46-latek znęcał się nad domownikami. Sprawdzą też broń gazową, którą mężczyzna posiadał w domu oraz czy ma on zezwolenie na jej posiadanie.

Źródło: KPP w Kępnie