Kolejny motocyklista zginał podczas wypadku w Wielkopolsce!

W dniu 11 kwietna 2017 roku, o godz. 15.33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie wpłynęło zgłoszenie wypadku motocyklisty z samochodem osobowym. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z JRG Wieruszów strażacy zastali uszkodzony pojazd osobowy znajdujący się na poboczu oraz motocykl na drodze.

Wypadek_motocyklisty_3
Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wstrzymano ruch na drodze i niezwłocznie przystąpiono do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy motocykliście, niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon młodego kierowcy jednośladu. Pozostałe dwie osoby, które podróżowały samochodem osobowym nie odniosły obrażeń. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych pod nadzorem Prokuratora motocykl oraz samochód osobowy zostały zabrane przez pomoc drogową. Dalsze czynności straży polegały na uprzątnięciu uszkodzonych elementów pojazdów  z drogi oraz zastosowaniu sorbentu na rozlane płyny eksploatacyjne, po czym przywrócono płynny ruch na drodze.

Wypadek_motocyklisty_2
Zdarzenie miało miejsce na pograniczu województw Wielkopolskiego oraz Łódzkiego, stąd też w ramach obszaru chronionego w zdarzeniu trwającym ponad 3 godziny udział brały jednostki z JRG Wieruszów oraz JRG Kępno (GLBA 1/1 GLBARt 1/1, GCBA 2,5/25 z JRG PSP Wieruszów oraz SLRt i GBA 2,5/16 z JRG PSP Kępno). Źródło: PSP Kępno, Autor: Zmiana II, KP PSP Kępno

22-latek przejechał przez wieś na jednym kole, kilka minut później urwało mu nogę podczas wypadku! ZDJĘCIA / FILM