Poznań – Poznajesz tych mężczyzn? Jeden to złodziej, a drugi jest poszukiwany za przestępstwa seksualne! UDOSTĘPNIJ

Poznańscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń, do których doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas na Wildzie dwóch mężczyzn weszło do jednego z mieszkań i zaatakowało domowników. Na Jeżycach inny mężczyzna dopuścił się do przestępstwa o charakterze seksualnym. Osoby, które rozpoznają mężczyzn, których wizerunki publikujemy prosimy o kontakt z policjantami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 12 listopada 2016 roku na poznańskiej Wildzie. Wówczas do jednego z mieszkań przyszło dwóch mężczyzn, którzy tłumaczyli domownikom, że szukają ich znajomego. Mieszkańcy odpowiadali kilkakrotnie, że w mieszkaniu nie ma nikogo poza nimi. Mężczyźni jednak nie dali im wiary, a w chwili gdy zostali wpuszczeni do mieszkania zaatakowali parę. W wyniku zadanych przez sprawców ciosów kobieta i mężczyzna doznali obrażeń ciała.

329-154364

Policjanci ustalili rysopisy mężczyzn, którzy mają związek z tym zdarzeniem. Na podstawie jednego z nich sporządzono portret pamięciowy. Jest to mężczyzna wysoki, szczupły w wieku około 30 lat, ma wyłupiaste oczy.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z portretu lub mają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, prosimy o kontakt z policjantami z Wildy, osobiście przy ul. Chłapowskiego 12 lub pod całodobowym nr telefonu 61 84 125 11/12 lub numerem alarmowym 997. 

329-154366Do innego  zdarzenia doszło 22 listopada 2016 roku na poznańskich Jeżycach. Wówczas spacerującą kobietę zaczepił mężczyzna, który namawiał ją do czynności seksualnych po czym  zabrał jej torebką i odszedł.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą na podstawie zabezpieczonego monitoringu wiedzą jak wygląda mężczyzna, który może mieć związek z tym zdarzeniem. Jest on  w wieku około 30 lat, wzrostu ok. 180 cm. Ubrany był w kurtkę zimową koloru szarego, na głowie miał czapkę koloru czarnego.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, prosimy o kontakt z policjantami z Jeżyc, osobiście przy ul. Kochanowskiego 16 lub pod całodobowym nr telefonu 61 84 122 11/12 lub numerem alarmowym 997. Zapewniamy anonimowość!

Źródło: KMP Poznań