Kościan – Policjanci pojechali odzyskać telefon, a znaleźli narkotyki!

O wyjątkowym pechu może mówić 22-letni mieszkaniec gm. Krzywiń do którego zapukali nasi kryminalni poszukujący przywłaszczonego telefonu. Zamiast telefonu w mieszkaniu policjanci znaleźli m.in. tabletki ecstasy. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni w połowie lipca pojechali odzyskać telefon, który został przywłaszczony podczas jednej z imprez plenerowych odbywających się na przełomie czerwca i lipca na terenie naszego powiatu. Policyjny trop doprowadził naszych funkcjonariuszy do domu 22-latka. Podczas rozmowy w mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę jeden z policjantów na półce zauważył akcesoria służące do rozdzielania porcji narkotyków. Dalsze przeszukanie w mieszkaniu doprowadziło do ujawnienia 416 tabletek ecstasy, amfetaminę, urządzania do przetwarzania środków odurzających oraz wagę do rozważania gotowych porcji narkotyków.

Mężczyzna odpowie za handel, posiadanie, oraz inne przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd Rejonowy w Kościanie na wniosek Prokuratury aresztował go na trzy miesiące.

Przywłaszczonego telefonu policjanci nie odzyskali ponieważ według relacji 22-latka, kilka dni po przywłaszczeniu zepsuł się i  wyrzucił go do jeziora.

Teraz mężczyzna może spędzić za kratkami nawet 10 lat za popełnione przestępstwa.

Źródło: KPP Kościan