Kościan – Trzy potrącenia na przejściach dla pieszych w miniony weekend!

W miniony weekend w Kościanie doszło do trzech zdarzeń drogowych z udziałem kierujących pojazdami i pieszych przechodzących przez jezdnię. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Informację o pierwszym zdarzeniu dyżurny otrzymał około godz. 14:40 w piątek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fiatem, 64-letni mieszkaniec Kościana podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej potrącił przechodzącą przez jezdnię 81-letnią mieszkankę Kościana. Piesza została przewieziona do kościańskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Do zdarzenia doszło w Kościanie na ul. Marcinkowskiego

Kolejne zgłoszenie o potrąceniu pieszego otrzymaliśmy około godziny 17:10. Wstępnie ustalono, że kierujący Oplem Vivaro, 49-letni mieszkaniec Kościana, potrącił przechodzącą przez jezdnię 43-letnią mieszkankę Kościana. Również w tym przypadku kobieta została przewieziona do szpitala z urazem ręki. Do zdarzenia doszło w Kościanie na ul. Nacławskiej.

W sobotę około godziny 11:55 dyżurny został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Kościanie na ul. Nadobrzańskiej. Wstępnie ustalono, że kierujący VW Polo, 77-letni mieszkaniec gm. Kościan, potracił przejeżdżającego na wózku inwalidzkim przez jezdnię 64-letniego mieszkańca Kościana. Mężczyzna przejeżdżający przez jezdnię nie odniósł obrażeń.

Do opisanych powyżej zdarzeń doszło na oznakowanych przejściach dla pieszych. Na szczęście piesi uczestniczący w tych zdarzeniach nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący pojazdami nie poruszali się z dużą prędkością. Zachowajmy szczególną ostrożność czy idziemy pieszo, czy poruszamy się pojazdem. Życie i zdrowie mamy tylko jedno.