Przez ponad 5 lat jeździł po ulicach Poznania bez ważnego przeglądu technicznego! Koszmar z ulicy Nowosolskiej zatrzymany przez ITD!

To nie pojazd Mad Maxa ani szalona konstrukcja z Wodnego Świata, a Iveco do przewozu odpadów z ul. Nowosolskiej w Poznaniu. Inspektorzy z Poznania zatrzymali pojazd Iveco i podczas kontroli stwierdzili liczne nieprawidłowości dotyczące jego stanu technicznego oraz brak wymaganych dokumentów u kierowcy. Z powodu usterek zatrzymali dowód rejestracyjny i zakazali dalszej jazdy.

20170227_04

Lista wykrytych braków była imponująca: badania techniczne pojazdu nieważne były już od prawie sześciu lat, układ pneumatyczno-hamulcowy wykazywał znaczną nieszczelność, niesprawne były światła: cofania, przeciwmgłowe, obrysowe, pozycyjne przednie, drogowe, nie było w ogóle prawego przedniego kierunkowskazu, nie działało oświetlenie tablicy rejestracyjnej, zabrakło też dwóch klamek od drzwi.

20170227_05

Kierowca nie posiadał podczas kontroli prawa jazdy. Nie okazał też żadnych ważnych badań lekarskich i psychologicznych. W związku z tak poważnymi uchybieniami inspektorzy zarządzili działania wyjaśniające. Podczas kontroli obecny był zarządzający transportem w przedsiębiorstwie, w którym jeździło niesprawne Iveco. Za liczne uchybienia został on ukarany mandatami karnymi w wysokości ponad dwóch tysięcy zł. Źródło: WITD Poznań