Kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, małopolskie, lubuskie. Ferie zimowe – rusza ostatnia tura

W tych województwach rozpoczynają się ferie zimowe. W sumie 1 446 183 dzieci uda się na zasłużony, zimowy wypoczynek. Do zajęć edukacyjnych wrócą uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

Obecnie w systemie odnotowano 9205 zgłoszeń od organizatorów. W zorganizowanym wypoczynku uczestniczyło 336 669 uczniów, w tym w: krajowych – 153 822, półkoloniach – 169 681, wyjazdach zagranicznych – 13 166 osób.

Przypominamy, że na stronie internetowej www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Informacje o jakichkolwiek nieprawidłowościach organizacyjnych można zgłaszać odpowiedniemu kuratorowi oświaty lub innym służbom. Informacje zawarte w bazie dają gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.

„Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

Aby pomóc rodzicom, ale także dzieciom i młodzieży, w odpowiednim przygotowaniu się do wyjazdów polecamy „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, który na każdy sezon jest aktualizowany. Dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2.

Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Źródło:gov