Leszno – Pobili 42-latka na śmierć! Zostali aresztowani

Leszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców pobicia mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym. To mieszkańcy Leszna w wieku od 25 do 39 lat. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

11 lipca br. w godzinach porannych dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o ujawnieniu zwłok 42-letniego mężczyzny w mieszkaniu na jednym z leszczyńskich osiedli.
Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, którzy zajęli się wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności śmierci mężczyzny. Na miejscu policyjni technicy zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. Prokuratura Rejonowa w Lesznie wszczęła w tej sprawie śledztwo.
Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że związek ze śmiercią 42-latka ma trzech mieszkańców Leszna w wieku od 25 do 39 lat. Wszyscy zostali zatrzymani przez mundurowych w dniu znalezienia denata i dzień po.
Śledczy zebrali w sprawie materiał dowodowy pozwalający na przestawienie podejrzanym zarzutu pobicia mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym. 42-latek został pobity przez znajomych w swoim mieszkaniu. Następnego dnia zmarł na skutek poniesionych obrażeń.
13 lipca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował wszystkich podejrzanych na okres 3 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.
Źródło: KMP Leszno