Leszno – Policjant w drodze do pracy zatrzymał sklepowych złodziei

Policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w drodze do pracy zatrzymał sprawców kradzieży sklepowej. Funkcjonariusz zareagował na widok mężczyzn wybiegających ze sklepu ze skradzionym towarem. Dzięki jego reakcji sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione przedmioty zwrócone pokrzywdzonemu.

19 kwietnia br. policjant z leszczyńskiej komendy jadąc na popołudniową zmianę do pracy, wstąpił na zakupy do marketu w Lesznie. W pewnym momencie ze sklepu wybiegło dwóch młodych mężczyzn, a za nimi pracownica sklepu krzycząc: „złodzieje!”. Na zewnątrz oczekiwał na nich trzeci współsprawca, który uspokoił ekspedientkę, że on złapie złodziei Mężczyźni uciekli w kierunku pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych.
Świadkiem dynamicznej sytuacji na parkingu był nieumundurowany policjant. O fakcie kradzieży i ucieczce sprawców poinformował oficera dyżurnego, a następnie podjął obserwację za mężczyznami. Będąc w stałym kontakcie telefonicznym z dyżurnym przekazywał trasę, którą przemieszczają się mężczyźni oczekując na wsparcie umundurowanych kolegów.
W pewnym momencie w centrum miasta policjant w porozumieniu z dzielnicowymi zatrzymali trzech sprawców kradzieży sklepowej. Pod kurtką i w plecaku mieli sześć opakowań kapsułek do prania, pochodzących z marketu, wartych blisko 250 złotych. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Lipno w wieku od 19 do 23 lat. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi, a odzyskane mienie zwrócono pokrzywdzonemu.
Źródło: KPP Leszno