Środa Wlkp. – Wyłudzili kilkaset tysięcy złotych. Zostali zatrzyamni

Śledczy zespołu do walki z przestępczością gospodarczą komendy Policji w Środzie Wielkopolskiej zatrzymali przestępcze trio, które od kilku miesięcy wyłudzało pożyczki. 35-letni prowodyr finansowych przestępstw został tymczasowo aresztowany. Badanie skali kredytowego procederu wciąż trwa. Funkcjonariusze wstępnie szacują, że wyłudzenia mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.


Policjanci ze Środy Wielkopolskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wykryli proceder wyłudzeń kredytowych. Na ślad przestępczej działalności grupy osób trafili w październiku 2015 roku. Z biegiem czasu trop wyraźnie prowadził do jednej z firm zajmujących się pośrednictwem usług bankowych. Po kompleksowym przeanalizowaniu zebranych dowodów policjanci ustalili personalia podejrzanych w sprawie.

Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Krotoszyna namówił znajome małżeństwo prowadzące firmę usług bankowych, do fałszowania umów. Przestępcza trójka, wyłudzała na konto obcych osób, pożyczki warte od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Po sfałszowaniu umowy gotówka trafiała do oszustów, a zapłata raty do ofiary. Wtedy to właśnie pokrzywdzeni dowiadywali się, że padli ofiarą przestępstwa i o sprawie zawiadamiali Policję.

Dwóch mężczyzn i kobieta zostali zatrzymani 13 kwietnia br. Wszyscy usłyszeli zarzuty oszustwa i wyłudzenia kredytu, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 35-letni organizator przestępczego procederu został aresztowany. Małżeństwo zostało objęte policyjnym dozorem.

Jak podkreślają śledczy zajmujący się ściganiem przestępców w „białych kołnierzykach” – sprawa jest rozwojowa. Pokrzywdzeni pochodzą z różnych regionów Polski. Według śledczych skala wyłudzeń może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Źródło: KPP Środa Wlkp.