Leszno – Poszukiwania zaginionego chłopaka. Popełnił samobójstwo?
W dniu 4 lipca br. strażacy KM PSP w Lesznie w uzgodnieniu z Komendą Miejską Policji w Lesznie podjęli działania związane z poszukiwaniem osoby zaginionej. Działania dotyczyły poszukiwania młodej osoby , mieszkańca gminy Krzemieniewo, o którym powiadomiono Policją 7 dni wcześniej. Jednak z uwagi na zgłoszenie przez rodzinę możliwości podjęcia przez poszukiwanego różnych prób samobójczych , podjęto decyzję o przeszukaniu dwóch stawów hodowlanych znajdujących się w pobliżu miejsca zamieszkania osoby poszukiwanej.
Zbiorniki wodne to stawy hodowlane o pow. Ok. 600 i 800 m2, klarowność wody bardzo słaba, głębokość ok. 150-180 cm, dno muliste.
W związku z powyższym dokonano przeszukania linii brzegowej, przybrzeżnych zarośli i trzcinowisk przez patrole piesze w wodzie i na lądzie oraz przy użyciu tyki i bosaka jachtowego przeczesano dno obu zbiorników z pontonu wiosłowego.
W wyniku prowadzonych czynności nie odnaleziono osoby poszukiwanej. Na tym działania zakończono.
Źródło: psp.wlkp.pl, tekst/zdjęcia: asp.sztab. Jacek Nowak