Lwówek – Zginął potrącony na obwodnicy mężczyzna. Szukamy świadków zdarzenia!

Dzisiaj  w nocy na obwodnicy Lwówka doszło do potrącenia 51-letniego mężczyzny. Na miejsce zdarzenia dyżurny nowotomyskiej komendy natychmiast wysłał grupę zdarzeniową oraz służby ratunkowe. Niestety w wyniku doznanych obrażeń 51-latek zmarł na miejscu.

SONY DSC

Dzisiaj w nocy, około godziny 3:25 dyżurny nowotomyskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na obwodnicy Lwówka niedaleko miejscowości Zębowo. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia mężczyzny.

Na miejsce natychmiast została wysłana grupa zdarzeniowa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz służby ratunkowe. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło praktycznie na środku jezdni.

Tuż po zakończonym manewrze wymijania innych zestawów ciężarowych poruszających się od strony Świecka w kierunku Pniew, 59-letni kierowca ciężarówki Daf włączył długie światła, aby lepiej widzieć drogę. W tym samym momencie zauważył stojącego na środku jezdni mężczyznę.

Chcąc uniknąć uderzenia, zaczął gwałtownie hamować i zmienić pas ruchu. Niestety na prawidłową reakcję było już za późno. 59-letni kierowca z Mińska Mazowieckiego uderzył prawym narożnikiem ciężarówki 51-letniego pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Wszyscy świadkowie wypadku proszeni są o kontakt pod nr. tel 061 44-26-211 lub 061 44-26-274.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl