PILNE: Kierowca, który wjechał w czteroosobową rodzinę i uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany!

Policjanci od sobotniego wieczoru 17 marca br. prowadzili poszukiwania kierującego Nissanem, który potrącił kobietę z dzieckiem w miejscowości Skalmierzyce. W sobotę 30 policjantów wraz z przewodnikiem psa służbowego przeszukiwało okolice miejsca wypadku oraz miejsc, w których mógłby znajdować się kierujący nissanem. Dziś rano został zatrzymany właściciel pojazdu, po tym jak zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

Od tego momentu, aż do dnia dzisiejszego wszyscy kierowani do służby policjanci wykonywali zadania związane z poszukiwaniem sprawcy wypadku. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczegółowo kontrolowali pojazdy, policjanci służby patrolowej oraz dzielnicowi zwracali uwagę na osoby odpowiadające rysopisowi sprawcy, legitymowali je i sprawdzali, uzyskiwali informacje na temat miejsca, gdzie może przebywać kierujący pojazdem. Swoje działania operacyjne prowadzili też we wzmożonym zakresie policjanci pionu kryminalnego. Czynności prowadziło łącznie ponad 100 policjantów. Powiadomiono również jednostki ościenne.

Prowadzone czynności doprowadziły do tego, że właściciel Nissana, zdając sobie sprawę, że policjanci jak najszybciej będą chcieli go przesłuchać, w dniu dzisiejszym stawił się do ostrowskiej komendy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci będą teraz przeprowadzali czynności z jego udziałem w celu wyjaśnienia okoliczności związanych z wypadkiem.

W przypadku ucieczki z miejsca wypadku drogowego jego sprawcy grozi zaostrzenie sankcji karnych za spowodowanie wypadku i utrata prawa jazdy. Jednocześnie w przypadku ukrywania się i utrudniania postępowania w związku z popełnionym przestępstwem wobec sprawcy mogą zostać zastosowane środki zapobiegawcze łącznie z najsurowszym, czyli tymczasowym aresztowaniem. Źródło: KWP Poznań