Mateusz Banasiuk: Aktorstwo to więcej niż tylko gra – wykorzystuję cyrkowe umiejętności ze szkoły

Mateusz Banasiuk po raz kolejny wykorzystał w swojej pracy zawodowej umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym w Teatrze IMKA, jako Łukasz zachwycił widownię perfekcyjną żonglerką. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle, aktor wyjawił, że na studiach nauczył się również innych sztuczek cyrkowych.

Mateusz Banasiuk to aktor o wyjątkowych umiejętnościach fizycznych. Uprawia wiele sportów, takich jak pływanie, jazda na snowboardzie, wakeboardzie, rolkach, a także jest ratownikiem wodnym. Ponadto śpiewa i gra na perkusji oraz gitarze. Część umiejętności zdobył samodzielnie, inne pod okiem instruktorów, a jeszcze inne w trakcie studiów.

– Ukończyłem Akademię Teatralną w Warszawie, fantastyczną szkołę, która oferuje wiele możliwości i uczy wielu rzeczy przydatnych w aktorstwie – mówi Banasiuk.

Aktor zdawał sobie sprawę, że dobry aktor powinien posiadać szeroki wachlarz umiejętności, gdyż różne role wymagają różnych przygotowań i kompetencji. Czasami scenariusz trafia do aktora zbyt późno, by nauczyć się czegoś od podstaw. Dlatego Banasiuk już na studiach brał udział w wielu warsztatach, by być gotowym na każdą rolę.

– Nasz profesor od gimnastyki, pan Lenar, organizował dla chętnych dodatkowe warsztaty cyrkowe. Były tam żonglerka maczugami, ćwiczenia równowagi i różne podstawowe, ale efektowne popisy cyrkowe. Na koniec semestru nasza grupa przygotowała pokaz cyrkowy, co było świetnym doświadczeniem. Okazuje się, że te umiejętności czasem się przydają – dodaje aktor.

źródło:newserie.pl