Międzychód / Sieraków – Pijany zatrzymany za „nieobyczajne zachowanie”

Minionej doby podczas kilkunastu interwencji, które podjęli międzychodzcy i sierakowscy policjanci, funkcjonariusze podczas jednej z nich zatrzymali mężczyznę, który popełnił wykroczenie dotyczące nieobyczajnego wybryku na międzychodzkim rynku. Mężczyzna, który trafił do policyjnego aresztu po wytrzeźwieniu poniesie konsekwencje naruszenia norm prawa.

Śledczy w Sierakowie otrzymali informację o włamaniu do garażu w m. Lubosz. Złodziej ukradł rower wartości 800 złotych.

Dzielnicowi z Międzychodu zatrzymali mieszkańca naszego powiatu, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Dziś trafi za kraty aresztu śledczego.

Mieszkaniec gminy Międzychód powiadomił o oszustwie na portalu internetowym za pośrednictwem, którego chciał zakupić dodatkowe wyposażenie komputerowe. Niestety po wpłacie pieniędzy na konto sprzedającego, zerwał on jakikolwiek kontakt.

Policja zaleca wyjątkową ostrożność podczas serwowania w Internecie w poszukiwaniu okazji. Pamiętajmy przede wszystkim, że to co jest bardzo tanie, może być bardzo podejrzane. Zamawiając towar, poprośmy o numer telefonu stacjonarnego sprzedawcy, sprawdźmy kod pocztowy i numer kierunkowy, czy zgadzają się z miejscem zamieszkania sprzedawcy. Unikajmy zakupów, kiedy nie można dokonać zapłaty „za pobraniem” u kuriera czy na poczcie. Uczciwi sprzedawcy bez problemów akceptują taką formę uregulowania należności. A skoro już kupujemy w Internecie to bądźmy ostrożni, podejrzliwi, ciekawi

Źródło: KPP Międzychód – Przemysław Araszkiewicz