Międzychód – Weekend w powiecie

W miniony weekend policjanci byli wzywani 43 razy. 29-krotnie funkcjonariusze interweniowali podczas domowych kłótni oraz w miejscach publicznych. Policjanci zatrzymali 2-óch pijanym rowerzystów. Odnotowali jedną kolizję parkingową oraz jeden wypadek drogowy z udziałem pieszego.

W sobotę, policjanci ruchu drogowego międzychodzkiej policji przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Funkcjonariusze zwracali w trakcie działań uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych to najczęstsze wykroczenia jakie popełniali piesi. W sumie popełnili ich 14. Policjanci wobec sprawców tych wykroczeń zastosowali 9 mandatów karnych oraz 5 pouczeń.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na rowerzystów, którzy poruszali się rowerami po chodnikach, przejściach dla pieszych, a także na sprawność techniczną jednośladów.
W sobotę funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. 57 i 55-latek kierowali jednośladami pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Jednego z nich policjanci zatrzymali w m. Bielsko a drugiego w Sierakowie. Oboje wydmuchali ponad jeden promil alkoholu.

Bilans działań to 22 ujawnione wykroczenia: 4 popełnione przez kierujących samochodami – 2 mandaty, 2 pouczenia, 4 wykroczenia popełnione przez kierujących rowerami – 2 wnioski do sądu, 2 pouczenia oraz 14 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

W niedzielę około 19.30 na drodze pomiędzy Kaczlinem a Izdebnem doszło do potrącenia pieszego. Na prostym odcinku drogi kierujący samochodem osobowym marki opel jadąc w kierunku m. Sieraków potrącił idącego w kierunku przeciwnym pieszego, nie posiadającego elementów odblaskowych.

Pieszy doznał złamania nogi. Jak ustalono był on nietrzeźwy. Kierowca natomiast był trzeźwy. Policjanci z Sierakowa pod nadzorem prokuratora badają przyczyny tego zdarzenia drogowego.

W niedzielę na parkingu przy ulicy Sikorskiego kierowca BMW, cofając uderzył w nadjeżdżającego volkswagena. Kierowcy byli trzeźwy. Sprawa została zakończona mandatem karnym.
W ciągu minionego weekendu policjanci 29 razy byli wzywani na interwencje domowe i publiczne.

Źródło: KPP Międzychód – Przemysław Araszkiewicz