Wągrowiec – Niebezpieczny wypadek wśród poszkodowanych 3-letnie dziecko oraz owczarek niemiecki

5 kwietnia 2017 roku tuż po godz. 12.00 do Stanowiska Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym trzech aut w miejscowości Skoki na drodze wojewódzkiej nr 196. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG PSP z Wągrowca oraz z OSP Skoki.

str._3

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zastali trzy rozbite samochody osobowe, które znajdowały się po jednej i po drugiej stronie jezdni. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsca akcji oraz przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, wśród których było również dziecko w wieku ok. 3 lat.

str_4

Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego działania medyczne przejął lekarz z członkami ZRM przy czynnej pomocy ratowników PSP i OSP. Osoby najbardziej poszkodowane, w tym także dziecko, przetransportowane zostały do szpitali. W jednym z pojazdów uczestniczącym w wypadku przewożony był pies, który również doznał obrażeń.

str_2

Zadysponowany na miejsce technik weterynarii zalecił pilne przewiezienie czworonoga do specjalistycznej przychodni weterynaryjnej. Kierujący działaniami ratowniczymi po konsultacji i w porozumieniu z właścicielem psa podjął decyzję o przewiezieniu zwierzęcia z wykorzystaniem GLBRt 0,2 z OSP Skoki pod stałą opieką weterynaryjną.

str_5

Na czas prowadzonych działań ratowniczych Policja zorganizowała objazdy. Po skończonych czynnościach dochodzeniowych strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne oraz usunęli elementy rozbitych karoserii aut. Źródło: PSP Wągrowiec, zdjęcia: OSP Skoki