NAPAD NA SKLEP! 16-latek wraz ze swoim 5 lat starszym kolegą sterroryzowali ekspedientkę nożem i ukradli pieniądze!

Dwóch napastników w wieku 16 i 21 lat weszło do jednego ze sklepów sklepów w Trzemesznie. Sterroryzowali nożem ekspedientkę i ukradli pieniądze pochodzące z utargu. Dwie godziny później osoby podejrzewane o dokonanie rozboju zostały zatrzymane w miejscowości Wąbrzeźno. Starszy decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie został aresztowany na 3 miesiące, młodszy trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lutego 2018 roku po godzinie 22:00 w Trzemesznie. Do jednego ze sklepów wtargnęło dwóch mężczyzn z kapturami na głowie. Jeden ze sprawców wyciągnął nóż i zagroził ekspedientce, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Mężczyźni zabrali z kasy około 900 złotych. Po chwili uciekli ze sklepu.

Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie i z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Dzięki dociekliwości funkcjonariuszy i podjętym od razu na miejscu zdarzenia czynnościom wytypowano potencjalnych sprawców. Dwie godziny później 16-latek i 21-latek podczas wysiadania z pociągu wpadli w ręce funkcjonariuszy z Wąbrzeźna, po czym zostali przekazani kryminalnym z Gniezna. Następnego dnia mieszkanka Trzemeszna przyniosła do Komisariatu Policji porzucony na ul. 1 Maja przez sprawców nóż.

Prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 16-latek będzie odpowiadał za czyn karalny z tego samego artykułu kodeksu karnego (280 par. 2 kk) przed Sądem dla Nieletnich. Decyzją sądu starszy z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, młodszy został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Źródło: KPP Gniezno