SZOK! Kierowca i pasażer mieli po 4 promile! Odjechali z miejsca wypadku jednak stan kierowcy i auta spowodował, że daleko nie uciekli…

W sobotę 10 lutego 2018 roku, o godzinie 16.30 do międzychodzkich policjantów dotarła informacja, że na drodze z m. Wielowieś w kierunku Gorzynia stoi uszkodzony samochód marki Ford. Wewnątrz siedzi dwóch mężczyzn.

Dyżurny skierował w to miejsce policjantów. Mundurowi w rozbitym aucie zastali dwóch mężczyzn, którzy byli im dobrze znani z licznych „odwiedzin” komendy Z ich pierwszych słów policjanci wywnioskowali, że mają do czynienia z pijanymi użytkownikami drogi. I tak też było, przeprowadzone badania wykazały po blisko 4 promile alkoholu u siedzącego za sterami auta i na miejscu pasażera mężczyzn.Auto tak jak paseżerowi nie domagało i z pewnością mogło wcześniej w coś uderzyć. Policjanci znaleźli miejsce, w którym doszło do zdarzenia drogowego. Było to drzewo przy drodze z Muchocina do Międzychodu, przy którym uczestnicy zgubili tablicę rejestracyjną.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia i kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Pojazd, którym się poruszali był kilka dni wcześniej kupiony przez nich w powiecie międzyrzeckim.

Kierowcy, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, prócz kary finansowej grożą dwa lata pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Źródło: KPP Międzychód

http://naszawielkopolska.pl/ku-przestrodze-co-grozi-za-jazde-samochodem-po-pijaku/