Nowy Tomyśl: 21-latek potrącił dziecko na pasach!

W minioną środę w Opalenicy doszło do groźnego zdarzenia. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącono 8-letnią dziewczynkę, która trafiła do szpitala. Na szczęście skończyło się jedynie na strachu i niewielkich potłuczeniach.

W środowe (17.01.2018 r.) popołudnie, około godziny 18:45 dyżurny nowotomyskiej komendy policji został poinformowany o zaistniałym wypadku drogowym w Opalenicy na ul. Wyzwolenia. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze ruchu drogowego. Z ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że 21-letni kierujący fiatem, na oznakowanym przejściu dla pieszych nie zachował należytych środków ostrożności i potrącił 8-letnią dziewczynkę. Poszkodowana 8-latka została zabrana do szpitala na bardziej dokładne badania. Na szczęście skończyło się jedynie na strachu, gdyż życiu dziewczynki nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Doznała jedynie niewielkich potłuczeń i otarć. Kierowca za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał mandat.

W tym  miejscu apel do kierujących pojazdami aby zwiększyć swoją uwagę podczas jazdy właśnie na tzw.  niechronionych uczestników dróg tj. pieszych, rowerzystów. Pamiętajmy, że u tych właśnie osób w momencie wypadku drogowego odnotujemy najpoważniejsze obrażenia ciała. Pamiętajmy, siedząc za kierownicą odpowiadamy za swoje życie i zdrowie oraz innych. Naszym wspólnym społecznym interesem jest aby do wypadków dochodziło jak najmniej, żeby czarne statystyki na polskich drogach nie były takie czarne. Źródło: KPP Nowy Tomyśl