Piła – Poszukiwany listami gończymi wpadł! Wpadł mając przy sobie 800 działek narkotyków!

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli łącznie ponad 800 porcji amfetaminy i marihuany. Zatrzymany, to 32-letni mieszkaniec Piły, który był również poszukiwany za popełnione wcześniej kradzieże. Teraz najbliższe miesiące spędzi on za więziennymi kratami, a za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas wykonywanych czynności służbowych ustalili, że 32-letni mieszkaniec Piły może być w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Kryminalni od pewnego czasu wobec tego mężczyzny prowadzili również czynności poszukiwawcze, gdyż za wcześniej popełnione kradzieże, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary.

Pilscy kryminalni analizując na bieżąco nowe ustalenia, wpadli na trop mężczyzny. Funkcjonariusze ustalili, że 32-letni mieszkaniec Piły przebywa w jednym z mieszkań w centrum Piły i tam również może przechowywać nielegalny towar. 18 stycznia br. w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, w momencie, gdy wchodził do budynku mieszkalnego przy ulicy Staromiejskiej w Pile. 32-latek miał przy sobie kilka porcji marihuany.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych śledczy ujawnili ponad 800 porcji narkotyków w postaci amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w worki foliowe, schowane w kurtce i ukryte w kuchni. Nielegalny towar natychmiast został zabezpieczony, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Teraz 32-letni mieszkaniec Piły spędzi za więziennymi kratami kilka najbliższych miesięcy. A za posiadanie narkotyków odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 10 lat.
Żaneta Kowalska/ RKG