Nowy Tomyśl – Kreatywny marketowy złodziej zatrzymany w Kauflandzie!

Do niecodziennej próby oszustwa doszło w miniony czwartek w jednym z nowotomyskich marketów. 26-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla postanowił zakupić drogi alkohol, jednak wcześniej przekleił na niego cenę ze zważonych kilka minut wcześniej………jabłek. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Sytuacja miała miejsce 9 marca 2017 roku. Wówczas o godzinie 7:45 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w jednym z nowotomyskich marketów.Po kilku minutach na miejscu był już patrol. Co się okazało? Otóż nie doszło do kradzieży, lecz do klasycznej próby oszustwa. 26-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla wpadł na genialny pomysł, że zakupi drogi alkohol w cenie……jabłek. W tym celu najzwyczajniej w świecie zważył kilka jabłek, a następnie otrzymaną cenę nakleił na butelkę alkoholu.

Nie wiedział jednak, że każdorazowy zakup wyrobów alkoholowych musi być zatwierdzony przez pracownika marketu. Dzieje się tak, aby potwierdzić pełnoletniość osoby kupującej, korzystającej z kas samoobsługowych.

Mężczyzna został zatrzymany. Za próbę oszustwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Źródło: KPP Nowy Tomyśl