Samochód rozbity w przydrożnym rowie, a Ukrainiec pijany!

W nocy z soboty na niedzielę, kępińscy mundurowi zostali poinformowani o samochodzie, który znajdował się w rowie w okolicach miejscowości Grębanin Kolonia I. Wewnątrz nie było kierowcy.

 12 marca 2017 roku około godz. 01.00 oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o tym, iż na poboczu drogi, w okolicach miejscowości Grębanin Kolonia ma znajdować się samochód osobowy. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ujawnili tam osobowego forda, z urwanym lusterkiem, uszkodzeniami powłoki lakierniczej i rozbitym reflektorem. Wewnątrz nie było kierowcy. Szybko ustalili, że uszkodzenia powstały w wyniku uderzenia o znajdującą się niedaleko barierkę  ochronną.

W samochodzie funkcjonariusze ujawnili dokumenty, w tym prawo jazdy i umowę OC. Na jej podstawie dotarli do kierowcy samochodu. Okazał się nim być 21-latek z Ukrainy, czasowo przebywający na terytorium naszego powiatu. Mężczyzna, w chwili gdy odwiedzili go policjanci, był kompletnie pijany. Miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu.  Został zatrzymany i osadzony w kępińskim areszcie. Postępowanie w jego sprawie prowadzi KPP Kępno