Nowy Tomyśl – PILNE! Nie potwierdziły się plotki łączące dwa niedzielne wypadki! To nie VW, a Daewoo Lanos na PSZ brał udział w śmiertelnym zdarzeniu!

Przypomnijmy, 19 marca 2017 roku, około godziny 19:20 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła drastyczna informacja o zwłokach kobiety znajdujących się na jezdni. Niespełna trzy godziny później doszło do kolejnego, tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. O godzinie 21:45 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch pojazdów.

Jeszcze w nocy w powiecie nowotomyskim i szamotulskim pojawiła się plotka, że obydwa zdarzenia się łączą. Plotki te dementuje dziś rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu:

To był bardzo tragiczny niedzielny wieczór na drogach powiatu nowotomyskiego – mówi Przemysław Podleśny. Plotki które się pojawiły się nie prawdziwe i nie należy łączyć tych dwóch wypadków. Były to dwa całkowicie odrębne zdarzenia – podkreśla Oficer Prasowy.

Do śmiertelnego potrącenie doszło na nieoświetlonym odcinku drogi na wiadukcie nad autostradą A2 na trasie Michorzewo – Trzcianka. Martwą45-latkę z Michorzewa znaleziono ją na prawym pasie ruchu z licznymi obrażeniami. Kobieta nie miała żadnych elementów odblaskowych na sobie.

62-letni kierowca Lanosa z powiatu szamotulskiego, który jak udało się nam nieoficjalnie ustalić wyjaśnia, że nie zdążył się zatrzymać i najechał na 45-latkę. Funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu ustalić przebieg tragicznego zdarzenia.