Wolsztyn112 – Nieoficjalny niechlubny rekord prędkości wczorajszego dnia padł w podwolsztyńskiej miejscowości Mochy!

W kolejnym dniu działań, policjanci z Wielkopolski działali na drogach województwa. Efektem ich pracy są kolejni kierowcy zatrzymani za przekraczanie dozwolonej prędkości. Tym razem skontrolowano ponad 3 tysiące kierowców. Niestety jedna trzecia z nich jechała za szybko. Niechlubny rekord odnotowany na terenie powiatu wolsztyńskiego padł w Mochach.

Poniedziałek to drugi dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Przy tej okazji Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali również samochody ciężarowe. Poza prędkością, funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz dopuszczalną masę całkowitą pojazdów ciężarowych. W drugim dniu akcji zatrzymanio do kontroli 85 pojazdów, w tym 46 samochodów osobowych, 23 samochody ciężarowe, 15 busów i 1 autokar.

Spośród kontrolowanych kierowców aż 50 popełniło różnego rodzaju wykroczenia. Niestety najczęstrzym z nich, bo ujawnionym w 39 przypadkach była jazda z nadmierną prędkością. Dwaj kierujący stracili prawo jazdy jadąc w terenie zabudowanym powyżej 100 kh/h.

Niechlubny rekord należał do zatrzymanego na ul. Szkolnej w Mochach 37-letniego mieszkańca gminy Sława. Kierujący osobowym Chryslerem mężczyzna pędził 138 km/h w miejscu, gdzie przepisy dopuszczały jazdę do 50 km/h w terenie zabudowanym!