Oborniki – Okradli jubilera wybijając dziurę w ścianie! Apel Policji do mieszkańców!

Od pewnego czasu Policja odnotowuje przypadki włamań do sklepów jubilerskich oraz oddziałów bankowych. Do serii tego typu przestępstw dochodziło po uprzednim wybiciu otworu w ścianie. Taki sposób działania przestępców pociąga za sobą słyszalne odgłosy uderzania ciężkim przedmiotem lub pracy narzędzi, gdzie hałas często jest nieunikniony. Policja apeluje do mieszkańców o czujność i zwrócenie uwagi na podejrzanie zachowujące się osoby oraz odgłosy, które mogą świadczyć o próbie włamania do obiektów handlowych, jubilerskich i bankowych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach prowadzą postępowanie w sprawie włamania i kradzieży biżuterii do którego doszło na początku tygodnia w jednym z obornickich sklepów jubilerskich. Sprawcy zanim weszli do wnętrza sklepu wykuli dziurę w ścianie. Z poczynionych przez śledczych ustaleń wynika, że w dniu zdarzenia okoliczni mieszkańcy słyszeli odgłos głuchych uderzeń ciężkim przedmiotem w ceglany mur. W tym miejscu należy podkreślić, że zdecydowana reakcja mieszkańców na powyższy hałas spłoszyła włamywaczy.

W ostatnim czasie na terenie całego kraju doszło do podobnych zdarzeń, gdzie sprawcy dokonywali włamań po uprzednim rozbiciu ściany. W związku powyższym Policja uczula i prosi o kontakt w sytuacji podejrzanych odgłosów i sygnałów mogących świadczyć o możliwości popełnienia przestępstwa. Zwracajmy również uwagę na wszelkie budzące podejrzenia zachowania osób pojawiające się w rejonie oddziałów bankowych i sklepów jubilerskich, a także pojazdy zaparkowane w miejscach sugerujących dokonywanie obserwacji przez osoby znajdujące się wewnątrz podejrzanego samochodu. W przypadku zaistnienia tego typu sytuacji zapamiętajmy rysopisy podejrzanych oraz markę, nr rejestracyjny oraz kolor pojazdu, którym się poruszają i niezwłocznie poinformujmy o tym Policję pod nr  telefonu 997 lub 112.

Pamiętajmy, że szybka i zdecydowana reakcja naocznych świadków pozwala nie tylko uchronić mienie ale również przyczynia się do zatrzymania sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Źródło: KPP Oborniki