Okradł swoich rodziców i trafił za kraty. Grozi mu do 5 lat za kratkami

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna ukradł swoim rodzicom mienie w postaci sprzętu RTV, AGD oraz kosmetyków. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 5 lat.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęła informacja, że dwie starsze osoby zostały okradzione. Pokrzywdzeni przekazali informację, że z domu zniknął sprzęt RTV, AGD oraz kosmetyki. Starsze małżeństwo nikogo nie podejrzewało, ale również poinformowali, że nikogo obcego nie gościli w domu. Nie było także żadnych śladów włamania.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile natychmiast zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Po przeanalizowaniu zebranych informacji, pilscy policjanci wpadli na trop złodzieja. 18 lutego br. funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 35-letniego mężczyznę na terenie Piły. Przyznał się on do popełnionego czynu. Jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego okradł swoich rodziców. Zatrzymanemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat. Źródło: KPP Piła, Podkom. Żaneta Kowalska