Zderzenie Citroena z dostawczym Fiatem w Drawsku… Strażacy przy użyciu specjalistycznego musieli uwolnić kierowcę osobówki

W dniu 16 lutego br. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Powstańców Wlkp. w Drawsku. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że w pojeździe uwięziony jest pasażer samochodu osobowego. Do zdarzenia zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej z Czarnkowa, Drawska, Krzyża Wlkp. i Pęckowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano dwa rozbite pojazdy – samochód osobowy marki Citroen i samochód dostawczy marki Fiat. W wyniku zdarzenia całkowicie zablokowana była droga woj. nr 181.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu hydraulicznych narzędzi ratowniczych i udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej pasażerowi Citroena. Z uwagi na masywny uraz uda poszkodowanego kierujący akcją medyczną zadysponował na miejsce zdarzenia zespół lotniczego pogotowia ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala specjalistycznego w Poznaniu. Oprócz LPR czynności ratunkowe na miejscu zdarzenia prowadziły zespoły ratownictwa medycznego z Krzyża Wlkp. i Czarnkowa; przyczynę zdarzenia ustalali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

W działaniach trwających ponad 2 godziny brało udział 22 strażaków., Opracował: st. asp. Michał Stelmaszyk, Zdjęcia: ogn. Dariusz Łusiewicz